Týden vědy na Jaderce

YouTube thumbnail

Týden vědy na Jaderce
Týden vědy na Jaderce je určen fyzikálně, matematicky, informaticky či chemicky nadaným a motivovaným studentům, kteří uvažují o studiu na přírodovědných oborech vysokých škol. Hlavní náplní je seznámení s formou vědecké komunikace, demonstrace vybraných fyzikálních a chemických jevů pro hlubší pochopení teoreticky vykládané látky a seznámení s některými tématy vrcholného výzkumu v České republice.

Je pokračováním tradice Fyzikálních týdnů, které jsou pravidelně pořádány pro studenty středních škol České republiky na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské Českého vysokého učení technického v Praze. Díky stále hojnější účasti matematiků, informatiků a chemiků je od roku 2010 Fyzikální týden překřtěn na Týden vědy.

Ve videu hlavní organizátor Týdne vědy Ing. Vojtěch Svoboda, CSc. popisuje, jak týden probíhá.