Pro zájemce o natáčení videa

Hledáme další autory zajímavých populárně naučných videí. Téma může být například Váš současný výzkum, pasáž studovaného nebo vyučovaného předmětu, ale i myšlenka z článku nebo knihy, které jste četli. Zkrátka video může být na téměř libovolné téma. Hlavní je, aby výsledné video bylo pochopitelné pro co největší skupinu diváků. Také byste měli myslet na jeho délku, nicméně vždy můžeme dané téma rozdělit do krátké série.

logo videoFJFI

Na videa, která jsme již vytvořili, se můžete podívat na kanále Jaderka.

Pokud chcete inspiraci na téma Vašeho videa, doporučujeme téměř jakékoli video na následujících kanálech (videa jsou v angličtině):
Veritasium: videa z fyziky, matematiky a infromatiky
Minute Physics: animovaná videa z fyziky
ViHart: videa z matematiky
Numberphile: videa z matematiky
Computerphile: videa z informatiky
Sixty Symbols: videa z fyziky
Periodic videos: videa z chemie
SciShow: zprávy z vědy

Všechny dotazy rádi zodpovíme na video@fjfi.cvut.cz nebo při osobním setkání.

Přidejme také pár povzbudivých slov od těch, kteří již natáčení podstoupili.

Ľ. Balková:

Natáčení jsem se bála, asi jako každý, kdo není zvyklý vystupovat před kamerou. Ale nakonec zvítězilo přesvědčení, že by mělo být samozřejmostí natočit zajímavosti, o které se chceme podělit. Při samotném natáčení jsem pak byla překvapena, že je to navíc zábava a že výsledek je opravdu přesně takový, dokonce lepší, než jsem si představovala. Ráda bych tedy vyzvala každého, kdo má jakýkoliv nápad související s Jaderkou, který by mohl zajímat i ostatní, ať NEVÁHÁ A TOČÍ!

D. Hnyk:

Natáčení našeho krátkého informativního videa s Alčou H. k Bažantrikulaci bylo celkem rychlé – ani ne za hodinku bylo hotovo :) . A neuškodí si jednou za čas vyzkoušet, jak je to mluvit na kameru. Pevně věřím, že videí bude přibývat!

E. Šubert:

Jakýkoli strach je zbytečný! Kameraman se Vám rád přizpůsobí a postará se o natáčení, stříhání i publikaci videa. Navíc Vás natáčení může zavést na zajímavá místa. Například jsme natáčeli za úsvitu v Kunratickém lese nebo na Bažantrikulaci v Meat Factory. Byla to skvělá zkušenost a určitě ji mohu všem doporučit.

Kalendář natáčení: